Puszka zamiast kwiatów – dlaczego nie

Wspierać działalność Hospicjum w Świdnicy można na wiele sposobów. Ten należy do najbardziej radosnych. Możecie podzielić się swoim szczęściem podczas rodzinnych uroczystości takich jak ślub, wesele, chrzciny, komunie czy urodziny – z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują.

Przez lata kwiaty wydawały się najbardziej oczywistym elementem różnych uroczystości. Bukiety małe i duże, wiązanki czy pojedyncze gałązki – dawano w dowód przyjaźni, wdzięczności, albo żeby przeprosić za wyrządzone przykrości. Taka tradycja, bo przecież kwiaty lubimy – za kolory, zapachy, lekkość i ulotność.  Ale właśnie to powinno nas skłonić czasem do refleksji. Cięte kwiaty, pomimo całej swojej urody i uroku, mają jedną, niestety bardzo dużą wadę – są wyjątkowo nietrwałe. W najlepszym wypadku mogą przetrwać 7 dni, ale to zdarza się rzadko. Z reguły więdną wcześniej, wprowadzając lekki powiew niepokoju, który może się kojarzyć z ulotnością chwili, przemijaniem, może nawet z melancholią. 

 

Coraz częściej staramy się w inny sposób obdarowywać solenizantów, którzy w takich radosnych chwilach chcą swoim szczęściem dzielić się z innymi. Popularnym pomysłem jest rezygnowanie z otrzymywania kwiatów i „zamienienie” ich na coś, co sprawiłoby radość tym, którzy nie mają tyle szczęścia. Są więc misie, zabawki i książeczki dla dzieci przekazywane potem do domów dziecka, świetlic bądź szpitali. Tu jednak trzeba wcześniej skontaktować się z placówką, której chcemy przekazać dary i ustalić, czy jest to możliwe. Czasem na przeszkodzie mogą stanąć względy prawne, wymagania sanitarne bądź inne, równie istotne.

Pomysłów na to, co zamiast kwiatka, jest więcej – książki, wino, kupony totolotka, płyty, karma dla zwierząt w schronisku. Wszystkie są dobre, bo płyną prosto z serca, z chęci sprawienia radości najbliższym.

My proponujemy zamiast kwiatów – pomoc charytatywną dla najbardziej potrzebujących. Jest to stosunkowo nowy trend, który znajduje coraz więcej zwolenników. Wprawdzie formą takiej pomocy jest wspomniane wcześniej przekazywanie zabawek, ale nowa forma pozwala obdarowanym na samodzielne podjęcie decyzji, na co chcą przeznaczyć przekazane wsparcie. Bo kto lepiej zna potrzeby i bolączki niż zainteresowani potrzebujący. Dlatego chyba najlepszą formą pomocy jest zbiórka funduszy podczas uroczystości i przekazanie ich potem wybranej organizacji, stowarzyszeniu czy fundacji, które zajmują się pomocą najbardziej potrzebującym.

My proponujemy nasze hospicyjne puszki, do których można podczas uroczystości zbierać datki. Wszystkie potem pomogą naszym podopiecznym hospicjum domowego. Przeznaczymy je na leki, tlen, opatrunki czy łóżka. Na wsparcie potrzebujących w tak trudnym etapie życia.

Puszka Hospicjum zamiast nietrwałych kwiatów – dlaczego nie ????

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum"

adres: ul. Jodłowa 31, 58-100 Świdnica

godziny otwarcia: pon - pt, 09:00 - 15:00

email: biuro@hospicjum.swidnica.pl

telefon: (0048) 74 - 852 - 03 - 46

KRS: 0000004973

 

Facebook: znajdź nas na Facebook

 

Pomóż nam pomagać i wspierać rodziny dotknięte chorobą. Przekaż nam minimum 10 zł miesięcznie na zabezpieczenie leków przeznaczonych dla Pacjentów.

konto: BNP Paribas, nr 70 1600 1462 1882 6823 7000 0001

 

Pamiętaj o nas przy rocznym rozliczeniu podatku

Dowiedz się więcej